Biohacking i Optymalizacja

5 Pożądanych Umiejętności

W 2020 roku umieściłem wpis o 5 pożądanych umiejętnościach, które trudno zastąpić przez sztuczną inteligencję. W obecnych dynamicznych czasach rynek pracy również ulega ciągłym zmianom. Nowe modele biznesowe, firmy i branże powstają, a te dominujące upadają lub muszę się zmienić, aby przetrwać.

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku pracy jest coraz większa, posiadanie unikalnych umiejętności i kompetencji staje się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu zawodowego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym pracownikiem, czy też posiadasz już wieloletnie doświadczenie zawodowe, zawsze warto inwestować w swój rozwój i poszerzanie swoich kompetencji. W dalszej części wpisu przedstawię Ci 5 pożądanych umiejętności, które mogą pomóc Ci osiągnąć sukces zawodowy i zarabiać więcej pieniędzy niż przeciętny pracownik.

Umiejętność stworzenia własnej sieci kontaktów

Czy potrafisz nawiązać więź z innymi ludźmi? Czy jesteś w stanie otrzymać e-mail, gdzie ktoś ci napisał, że poprawiłeś jego jakość życia?

Jest to jedna z najbardziej wynagradzających umiejętności tych czasów. Jeśli potrafisz sprawić, że twoja widownia i inne osoby są tobą zainteresowane i chcą tworzyć społeczność, to jesteś w dobrym miejscu.

Pamiętaj o jednej zasadzie: gdy znajdziesz osoby, które są dla Ciebie ważne, daj im coś od siebie. I zawsze myśl, co możesz zrobić, aby ulepszyć ich życie.

Korzystaj z tych kroków, aby zacząć budować swoją sieć kontaktów:

 1. Wrzucaj wpisy i materiały dotyczące interesującej cię niszy na social media.
 2. Kupuj produkty osób, z którymi chcesz mieć kontakt. Napisz recenzję tych produktów. Najlepszy sposób na złapanie kontaktu.
 3. Dziel się pracą osób, które doceniasz. np. ( 7 Miejsc Online, Które Podniosą Twoją Produktywność ).
 4. Komentuj ich pracę — większość osób ma swoje social media lub blogi.
 5. Wysyłaj wiadomości, w których dziękujesz za ich pracę. Po prostu, od siebie. Nie oczekuj niczego w zamian.

Wyróżnij się wśród bezimiennych CV

Pomyśl o hipotetycznej sytuacji. Ktoś chce Cię zatrudnić lub zrobić z tobą biznes. Wpisuje twoje imię i nazwisko w Google i co znajduje?

 • Twoje profile social media i to, co na nie wrzucałeś.
 • Projekty, które zrobiłeś.
 • Artykuły w różnych miejscach w internecie o twoje osobie.
 • Twoje wystąpienia online.

Twoje portfolio internetowe jest twoim najnowszym rodzajem CV. Obecnie ten blog po wpisaniu frazy w Google „Damian Wójcik” jest na 3 pozycji. Dzięki temu, jeśli ktoś mnie wyszuka może dowiedzieć się o:

Dlatego zastanów się, co możesz pokazać w swojej niszy. Jakie artykuły i treści tworzyć dla swojej społeczności. I pokazuj swoją drogę, pokazuj materiały zza kulis.

Dawaj wartość.

Umiejętność pisania

,czyli najbardziej niedoceniona umiejętność w 2020 roku.

W trackie pisanie musisz skonsolidować swoje myśli. Przetworzyć je w sposób zrozumiały dla czytającego. Gdy zdobędziesz tę umiejętność, to ulepszysz swoje myślenie i łatwiej będzie ci formułować wniosku.

A najlepsze jest to, że każdy może się tego nauczyć. Wymaga to pracy, ale efekty są niesamowite.

Oto, z czego możesz skorzystać do nauki pisania:

 • Poszukaj podstaw blogowania biznesowego
 • Copywriting — gorąco polecam https://copywritingcourse.com/blog/
 • Tworzenia niesamowitych emaili – np. AutoResponder Madness
 • Podstawowych zasad tworzenia historii
 • Przepisuj ciekawe eseje
 • Przeczytaj te trzy książki
  • This book will teach you how to write better – Neville Medhora
  • The Boron Letters – Gary Halbert
  • Ogilvy on Advertising – David Ogilvy
 • Naucz się obsługi ChatGPT

Najtrudniej jest zacząć. Ja się przełamałem w jeden sposób. Jak zawsze. Brutalną dyscypliną.

Napisałem przez rok 52 postów przez 52 tygodnie na blogu Lochy i Lasery.

Każdy jest inny. Niektórym wystarcza pisanie do szuflady.

Zdolność do bycia autentycznym.

Nigdy nie zaczynaj z myślą, żeby być sławnym. 

Skupiaj się na tym, by być najlepszą wersją siebie.

Każdy z nas ma jakąś swoją wizję. I zachowuje się w określony sposób w kontaktach z przyjaciółmi i znajomymi. Twórczość online rządzi się innymi prawami.

Wymyśl siebie i swojego bohatera. Zastanów się, jakiego będzie miał wroga i do czego będzie dążył. Bardzo pomaga w tym skrót VRIN.

 • V – value – wartość
 •  R – rare – rzadkie
 •  I – Inimitable – nie do naśladowania
 • N – Non substitutable – nie do zastąpienia 

Twoja persona online ma dawać ludziom wartość. W tych rzeczach, które ciężko znaleźć. I pamiętaj, żeby ciężko było Cię naśladować. A gdy zabraknie Cię w twojej twórczości, to już nie jest to samo. 

Idealnie pokazuje to Peter Mckinnoth lub GaryVee

Dają dużo wartości o bardzo dobrej jakości. Gdyby ich zabrakło, to już nie będzie to samo. I dzięki temu są autentyczni w tym, co robią i polaryzujący. 

Pamiętaj, nie jesteś dla każdego!

Przedsiębiorcze myślenie.

Myśl jak przedsiębiorca. 

Pamiętaj, że jesteś produktem, który sam tworzysz. Nie zależnie od tego czy jesteś prawdziwym przedsiębiorcą, czy pracujesz na etacie. Samym sobą tworzysz markę, bo:

 • Jesteś szefem działu marketingu i sprzedaży — prawie połowa rzeczy, które napisałem we wpisach, bezpośrednio odnosi się do pokazywania wiedzy. 
 • Jesteś szefem działu Public Realtions — wszystko. Powtarzam WSZYSTKO, co robisz w sieci, mówi o tobie. I wszystko zostaje na zawsze w sieci. Pamiętaj o VRIN, o swoim bohaterze i nie szerz hejtu. Bo hejt wskazuje na to, jaką jesteś osobą.
 • Jesteś produktem — twoim zadaniem jako przedsiębiorcy jest ciągłe ulepszanie produktu. Produktem jesteś TY. W momencie, w którym przestaniesz się rozwijać, przestaniesz być atrakcyjny. Dlaczego ktoś miałby skorzystać z twoich usług, jeśli nie jest to ładnie opakowane w dowody wiedzy?

Podsumowanie

WOW!

Aż mam ciarki, gdy ponownie czytam ten wpis. Sam często zapominam o tych prostych, acz skutecznych sposobach na odpowiednie skupienie swojego czasu i sił.

Obecnie jest ciężko, ale poprzez zdecydowane działanie, odcinanie zbędnych rzeczy, jesteś w stanie wygrać. Ten dzień i kolejny.

O sterowaniu sobą i wygrywaniem kolejnego dnia zajmę się w innych wpisać. Teraz przeczytaj jeszcze raz, zastanów się jak wdrożyć poszczególne punkty i zapisz się na newsletter. Bądźmy w kontakcie.

Wygrywania!

Damian

Wpis dumnie wspierany przez ChatGPT-3


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *